Producenci mebli

Towary, na które jest duży popyt, cieszą się powodzeniem u producentów. Ci z kolei korzystają z popularności danych produktów, by zarobić jak najwięcej i mieć pewność zbytu towaru. Wiodącą siecią sklepów meblowych i z artykułami dekoracyjnymi jest IKEA, która kładzie duży nacisk na ekologię, więc i lubuje się w przedmiotach wykonanych z surowców odnawialnych. To w tych sklepach wielu klientów docenia urok rattanu, kupując koszyki i skrzynie z tego tworzywa.

Najpopularniejszym producentem mebli rattanowych w Polsce jest Prestige, firma stawiająca na gustowność i styl. Co roku prezentuje się na branżowych targach, pokazując swoje kolekcje rattanowych ram łóżek. Nie mniej znany jest Calamus Rotan, a to dzięki różnorodności oferowanych modeli. W całej Polsce można zakupić meble rattanowe w salonach Rattanpol. Ich produkty pochodzą prosto z Indonezji, Malezji oraz Singapuru, a sama produkcja jest kontrolowana przez specjalistów z Polski.

Wśród dystrybutorów mebli rattanowych, działających od kilkunastu lat, warto wyróżnić Jotmex, importujący wyroby z Indonezji oraz Hiszpanii oraz Rattanjawor, który zajmuje się także dystrybucją mebli produkowanych w Polsce. Do liderów należą również Mirat oraz meble@.pl – sklepy internetowe z bogatą ofertą. Od 1993 roku meblami z rattanu i skóry handluje także firma Apex z Częstochowy.

Producentów mebli rattanowych warto szukać, korzystając z hasła wiklina, ponieważ są one podobne do siebie i producenci często wykorzystują oba surowce w swojej działalności. Rattan łączy się też ze skórą lub z mahoniem, więc sprzedażą zajmują się również handlujący meblami stylowymi.